wtorek, 28 lutego 2012

II Część olei i ich właściwości :)

Kochani dzisiaj ciąg dalszy olei i ich właściwości : 
                             
Olej arganowy ZIMNOTŁOCZONY:


Olej arganowy otrzymywany jest z nasion drzewa arganowego, występującego wyłącznie w Afryce, w południowo-zachodniej części Maroko. Drzewa arganowe rosną w ekologicznie czystym środowisku, w regionie Maroko zwanym Arganią. Od 1998 roku obszar na którym rosną został wpisany na listę rezerwatów biosferycznych UNESCO. Jest to jedno z najcenniejszych znanych drzew, niemal każdą jego część się wykorzystuje. Niezmiernie cenny olej pozyskiwany jest z przypominających spiczaste oliwki niejadalnych owoców.


Olej arganowy jest bogaty w składniki pielęgnacyjne.

Uważany jest za najlepiej pielęgnujący olej produkowany obecnie na świecie. 80% jego objętości stanowią nienasycone kwasy tłuszczowe bardzo ważne dla ludzkiego organizmu.


Wyjątkowa pielęgnacja cery dojrzałej

Olej arganowy jest doskonały na dojrzałą i starzejącą się skórę, chroni przed przedwczesnym pojawieniem się zmarszczek. Zawiera m.in. witaminę E, stygmasterol regenerujący naskórek oraz tirukallol łagodzący objawy alergii, wzmacnia paznokcie i włosy. Olej arganowy posiada właściwości antyzapalne i chroniące skórę (beta-amyrina). Zawiera butyrospermol pielęgnujący skórę przed i po opalaniu.


 Świetny dla skóry suchej i wrażliwej oraz trądzikowej

Świetnie sprawdza się także przy skórze trądzikowej i suchej, stosowany także przy chorobach skórnych. Wykorzystuje się go do masażu, przy jego pomocy leczy się dolegliwości reumatyczne, trądzik młodzieńczy. Jest także stosowany przy ospie wietrznej, egzemie, pęknięciach skóry, przyspiesza gojenie się poparzeń.
Olej arganowy jest dodawany do kosmetyków dla skóry zniszczonej i dojrzałej, do kremów do rąk, balsamów do ciała i przeciwzmarszczkowych kremów pod oczy. Zawiera wiele cennych protein, dzięki czemu zapobiega starzeniu się skóry. Wykorzystywany jest w produkcji mydeł i szamponów, dodawany do lotionów po goleniu, używany jest do masażu.


Olej avocado zielony ZIMNOTŁOCZONY:

Zawiera dużą ilość witaminy A, C, D i E, oraz chlorofilu, który daje roślinie zielony kolor.. Oba te składniki mają wyjątkowe właściwości antyoksydacyjne, neutralizują wolne rodniki, zapobiegając w ten sposób zniszczeniu i starzeniu się skóry.
Olej z awokado jest także bogaty w kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 9, pomagające skórze w zachowaniu właściwego nawilżenia, elastyczności i odporności na czynniki zewnętrzne.


Co wyróżnia olej awokado?
- Zapobiega starzeniu się skóry przeciwutleniaczami.
- Jest stworzony do naszej skóry, zgodny z naturalnym sebum skóry, super się wchłania.
-  Pozostawia na skórze naturalny filtr przeciwsłoneczny, skuteczniejszy od tych które znajdziemy na przykład w oleju ze słodkich migdałów.
-  Zawiera lecytynę, naturalną substancję pochłaniającą wilgoć, która sprawia, że skóra jest pięknie nawilżona.
-  Cechuje się obecnością naturalnych fitosterolów, składników roślin zapewniających ochronę skóry przed utratą wody i wspomagających utrzymanie powierzchni lipidowej na skórze.
- Zbawienny we właściwościach olej z awokado nierafinowany przeznaczony jest do wszystkich rodzajów skóry, od wrażliwej aż do skóry tłustej, ale szczególnie polecany do skóry suchej i starzejącej się, wymagającej nawilżenia.
-  Jest mocno nawilżający, zmiękczający, i zapewnia ochronę, wygładza zmarszczki, likwiduje oznaki czasu i stresu na skórze.
-  Nadaje się do cery z alergią na oleje z orzechów laskowych, włoskich, łagodnie pielęgnuje podrażnioną skórę na przykład po goleniu (extra dla mężczyzn i pań, które się depilują).


Olej z zarodków pszenicy ZIMNOTŁOCZONY:



Olej z nasion pszenicy otrzymywany jest poprzez tłoczenie na zimno. . Zawiera 44% kwasu linolowego, 10% kwasu linolenowego, 28% kwasu olejowego, 14% kwasu palmitynowego, 3% kwasu stearynowego, 1% kwasu arachinowego, bogaty w witaminy: A, D i E oraz lecytynę.

* Otrzymywany przez tłoczenie na zimno ma wspaniałe właściwości antyoksydacyjne, regenerujące naskórek i odżywiające.

* Zawiera bardzo dużo witaminy E.
* Polecany jest do tworzenia mieszanek.
* Mimo, iż jest olejem schnącym polecany jest dla suchej, dojrzałej, mieszanej skóry, stosowany przy suchych, łamliwych włosach.
* Olej posiada właściwości lekko napinające, uelastyczniające, chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem.


OLEJ NIE POLECA SIĘ  SKÓRZE TŁUSTEJ, GDYŻ JEST
ZA TŁUSTY! 


A jakich Wy używacie olei? Z których jesteście zadowoleni? :)
Buziaki :*



8 komentarzy:

  1. a wiesz coś o oleju kokosowym? moja mama go niedawno kupiła i zachęca mnie do stosowania, ale nie jestem jakoś przekonana...
    grabyourpurse.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Olej kokosowy zawiera bardzo dużo kwasów nasyconych, np.kwas laurynowy 50 - 57 %., który wspomaga układ immunologiczny. Olej ten zawiera również kwasy nasycone stearynowy i palmitynowy oraz kwasy kaprynowy i kapronowy. Ma wysoką zawartość witaminy E.

      Badania pokazują (choć powszechnie uważa się, że kwasy nasycone nie są zbyt zdrowe), że ludzie, których dieta opiera się na oleju kokosowym, czyli mieszkający w tropikach, są mniej narażeni na choroby serca, jelita grubego, oraz raka. Olej kokosowy sprzyja zachowaniu zdrowia!

      Olej kokosowy pielęgnuje suche i łamliwe włosy. Dzięki wysokiej zawartości kwasu laurynowego łatwo wnika we włosy. Zalecany jest również do pielęgnacji skóry suchej i popękanej. Na skórze tworzy warstwę, ochronny film.

      Używany jest jako czysty olej do ciała lub do masażu oraz jako dodatek do kosmetyków polecanych do pielęgnacji bardzo suchej i pękającej skóry. Przeznaczony również dla dojrzałej, uszkodzonej przez słońce skóry, jak również przy neurodermitis. Stosowany w preparatach do pielęgnacji suchych i zniszczonych włosów.
      Olej kokosowy ma działanie "chłodzące" i uspokajające.

      Usuń
  2. Widzę, że jesteś skarbnicą wiedzy, super! :)) Zdecydowanie rozgoszczę się u Ciebie z miłą chęcią.
    Bardzo Ci dziękuję, że mnie odwiedziłaś i za ten przemiły komentarz! Nigdy nikt mi nie powiedział, że mam ładne oczy, więc wywołałaś u mnie poważną radochę =D :*
    Dopiero zaczynam blogowanie i poznaję z jednej strony smak przyjemności w tworzeniu postów, robieniu zdjęć itp, ale dziś poznałam troszkę i tej drugiej strony ;D Mój aparat w najmniej odpowiednim momencie się rozładował, a nie mam zapasowych akumulatorów i makijażu planowanego dziś nie wstawię ;(
    Przepraszam, że się rozgadałam, nie miej mi tego za złe proszę :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za miłe słowa :)będzie mi bardzo miło jeśli się u mnie rozgościsz :)Kochana, ja napisałam prawdę o Twoich oczkach, są przecudne :)
      Ja też dopiero zaczynam blogowanie i tak samo jak Ty poznaję dopiero smak przyjemności w tworzeniu postów itd :)
      Słoneczko, ja absolutnie nie mam Ci za złe tego, że się rozpisałaś :)
      Pisz ile chcesz :*
      Buziaki kochana :*

      Usuń
  3. Ja w swoich zbiorach mam olej z pestek winogron, olej z orzecha włoskiego i olej macadamia... Te dwa ostatnie sprawdzają się idealnie do mieszanki OCM :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kochana, ja jeszcze nie miałam oleju z pestek winogron :) jaki jest? :)

      Usuń
  4. I właśnie po przeczytaniu tego posta, postanowiłam zakupić olejek w Rossmannie :) Opisałam go na moim blogu, tylko to olejek do ciała z Alterry, ale czy mogę go używać do włosów?:)Zresztą już użyłam i efekt jest naprawdę fajny:) Dziękuję za rady! Monika z www.kosmetyczne-roznosci-pani-m. blog.onet.pl

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przeczytam Twoją notkę na blogu :) Tak kochana, jasne, że możesz go używać do włosów :) cieszę się, że efekty po nim są zadowalające :)Służę pomocą :)

      Usuń

Dziękuję za każdy komentarz :)

Wszystko to, co kobiety kochają :)